dlaczego

DLACZEGO ST. CROIX

Dlaczego St. Croix? To proste - St. Croix to najlepsze wędki na świecie.

Jeśli już zaczniesz łowić na wędzisko St. Croix nie będziesz chciał żadnej innej wędki!  Opinie użytkowników na całym świecie mówią same za siebie. St. Croix to fabryka z wieloletnią tradycją w tworzeniu wędzisk przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. Kupując wędkę St. Croix:

1. Bedziesz mieć nieporównywalnie większą przyjemność z łowienia niż do tej pory - to wszystko dlatego, że kije St.Croix są niesamowicie czułe, wyróżniają się doskonałą akcją i pracą.

2. Nie zmęczysz się nawet wielogodzinnym rzucaniem - to dlatego, że wędki St. Croix są bardzo lekkie i wygodnie uzbrojone.

3. Nie będziesz musiał/a się martwić, że wędka się złamie i zostaniesz z niczym - serwis gwarancyjny działa bardzo sprawnie i za opłatą serwisową wymieni złamaną część wędki (lub całego kija w przypadku wędek jednoczęściowych) na zupełnie nową i to bez zadawania pytań jak to się stało, że wędzisko zostało uszkodzone.

CO WYRÓŻNIA WĘDZISKA ST. CROIX?

 • Ponadprzeciętna czułość blanku

 • Rewelacyjna akcja 

 • Niesamowita moc blanków (dzięki specjalnym mieszankom włókna węglowego i najnowocześniejszym technologiom - IPC, FRS, ART, TET)

 • Najwyższa jakość komponentów używanych do uzbrojenia blanku

 • Niska waga wędki

 • Nowoczesny design

craftsmanship main

GDZIE POWSTAJĄ WĘDKI ST. CROIX?

St.Croix ma dwie fabryki, w których powstają wędziska. Wszystkie modele oznaczone na blankach znaczkiem "made in USA" są projektowane i produkowane w fabryce zlokalizowanej w Park Falls w stanie Wisconsin na północy USA. 

Tańsze modele wędek bez oznaczenia "made in USA" projektowane są w Park Falls w USA i produkowane w fabryce w Fresnillo w Meksyku.

Nad najwyższą jakością wędek St. Croix czuwa wykwalifikowana kadra. Blanki zbrojone są ręcznie.

ZOBACZ NA FILMIE JAK WYGLĄDA PRODUKCJA ST. CROIX:

 
 

HISTORIA ST. CROIX

Historia marki St. Croix sięga 1948 roku kiedy to dwaj bracia Bob i Bill Johnson załozyli sklep ze sprzetem wędkarskim i stworzyli pierwszą bambusową wedkę. 

 W 1955 roku bambus został zastąpiony włóknem węglowym i od tej pory St. Croix nieustająco doskonali ten materiał patentując kolejne wersje mieszanki o coraz większej wytrzymałości. 

W 2012 St. Croix zdobyło dwie nagrody na największych międzynarodowych targach wędkarskich ICAST -  Legend Xtreme jako najlepsze wędzisko Freshwater i Legend Inshore jako najlepsze wędzisko Saltwater. 

W 2013 St. Croix przedstawiło dwie nowe technologie wykorzystane w produkcji blanków: FRS (Fortified Resin System) i TET (Taper Enhancement Technology). W tym samym roku nowa wędka St. Croix Legend Extreme Inshore na białym blanku zrobiłą furorę na targach ICAST i otrzymała tytuł najlepszego wędziska Saltwater. 

W 2015 ponownie na targach ICASt St. Croix zdobyło dwa tytuły: nowa seria Avid Inshore jako najlepsze wędzisko Saltwater i nowa seria wędek muchowych Mojo Bass Fly otrzymała tytuł jako najlepsza wędka muchowa.

W 2016 na targach ICAST St. Croix otrzymało kolejne dwa tytuły: seria Sole Fly została uznana za najlepszą wędkę muchową targów. Nowa seria wędek castingowych Legend Glass wykonana z połączenia włókna węglowego i szklanego zdobyła tytuł najlepszej wędki Freshwater.

 

 • freshwater
 • saltwater
 • fly
 • ice
 • ice
 • ice